Zwiększenie efektywności energetycznej budynków edukacyjnych Powiatu Giżyckiego

logotermo

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków edukacyjnych Powiatu Giżyckiego

1) Informacja o projekcie

2) Podsumowanie działań podjętych w roku 2018 w ramach realizacji projektu „Zwiększenie efektywności energetycznej budynków edukacyjnych Powiatu Giżyckiego”.

Beneficjentem jest Powiat Giżycki, realizatorem Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku. Ogólny budżet projektu to 3 324 352, 90 PLN, a planowane dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 2 163 610,10 PLN.

Projekt obejmuje modernizację trzech budynków:

• budynku szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Gizewiusza i Szkoły Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej przy ul. Sikorskiego 3,
  • sali gimnastycznej II LO przy ulicy 3 Maja 19
  • sali gimnastycznej Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy Mickiewicza 27.

termomodernizacja 05termomodernizacja 17termomodernizacja 11

STYCZEŃ
Rozpoczęliśmy „poszukiwania” Wykonawców robót budowlanych termomodernizacji wraz z poprawą stanu technicznego trzech budynków edukacyjnych Powiatu Giżyckiego :). Poszukiwania, ponieważ takie mieliśmy odczucia, rozpoczęliśmy w styczniu. Opublikowaliśmy wtedy w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz na stronie internetowej Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych ogłoszenie o zamówieniu dotyczące w/w robót. Postępowanie podzielone zostało na trzy części, na każdą część wpłynęło po jednej ofercie.

LUTY
Jednak przetarg unieważniliśmy, gdyż wykonawca nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu.

MARZEC
Ogłosiliśmy po raz drugi przetarg na roboty budowlane, który również został unieważniony ponieważ nie wpłynęła żadna oferta (zaczynamy powoli się denerwować ponieważ termin zakończenia realizacji projektu mija 15.12.2018)
Do momentu znalezienia Wykonawców robót budowlanych wstrzymujemy realizację innych działań ponieważ istnieje obawa, że będziemy zmuszeni do zrezygnowania z dofinansowania.

KWIECIEŃ
Po raz trzeci ogłosiliśmy przetarg na roboty budowlane, który ponownie unieważniamy ponieważ na jedną część nie wpłynęła żadna oferta, na drugą część wpłynęła jedna oferta, która przewyższała kwotę przeznaczoną na sfinansowanie inwestycji, na część trzecią wpłynęła jedna oferta, ale wykonawca odstąpił od podpisania umowy. Podjęliśmy decyzję o skierowaniu prośby do Urzędu Marszałkowskiego o wydłużenie realizacji projektu.

LIPIEC
Otrzymaliśmy zgodę na wydłużenie realizacji projektu do 15.11.2019. Ogłosiliśmy kolejny przetarg, wpłynęły oferty, wyłoniliśmy wykonawców, podpisaliśmy umowy.Hurrra! Ruszamy!
Opublikowaliśmy na stronie PZOSiPO zaproszenie do składania ofert dotyczące pełnienia funkcji inspektorów nadzoru nad realizacją robót budowlanych. Mamy oferty.

SIERPIEŃ
Podpisaliśmy umowy z inspektorami. Postawiliśmy tablice informacyjne przy termomodernizowanych budynkach. Przekazaliśmy place budowy.

termomodernizacja 02

Roboty budowlane są realizowane zgodnie z harmonogramem.

termomodernizacja 03termomodernizacja 04termomodernizacja sala ZSEiI 1

PAŹDZIERNIK
Zakończono prace i dokonano końcowego odbioru robót sali gimnastycznej II LO dwa miesiące przed terminem! (ale trafił nam się dobry Wykonawca :)

termomodernizacja 07termomodernizacja 12termomodernizacja 06termomodernizacja 16

LISTOPAD
Roboty budowlane w budynku szkoły II LO oraz sali gimnastycznej ZSEiI są realizowane zgodnie z harmonogramem. Dokonywane są częściowe odbiory robót.

termomodernizacja 15termomodernizacja 14

GRUDZIEŃ

termomodernizacja 13termomodernizacja 09termomodernizacja 10termomodernizacja 18

Oby tak dalej…