jaune                                                                ltpl_logo1_color

UNIA EUROPEJSKA                                                                                             Sąsiedzi w działaniu

FORUM PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

czyli pokaz usług i produktów przedsiębiorców polskich w Alytus

W dniach 20 – 22 luty 2012 r. odbyło się Forum Przedsiębiorczości w Alytus, podczas którego uczniowie szkół zawodowych z Giżycka i litewskiej szkoły zawodowej z Alytus pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowali usługi
i produkty dziesięciu wybranych przedsiębiorstw z regionu Giżycka i okolic, a były to: Hotel „Masovia”, Hotel „St Bruno”, Hotel „Zamek Ryn”, „Gospoda pod Czarnym Łabędziem”, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko, ES – System S.A. w Wilkasach, Spółdzielnia Wielobranżowa Niegocin – Zakład Remontowo-Budowlany Henryk Łakomski, Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo – Usługowe Hydramet sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Jocz, Philips Lighting Poland S.A. Oddział w Kętrzynie.

W ramach Forum Przedsiębiorczości, 21 lutego zorganizowano konferencję, w której uczestniczyła 28 osobowa delegacja z Giżycka, w tym 13 przedstawicieli przedsiębiorców. Podczas konferencji przedsiębiorcy z Polski mogli zapoznać się z możliwościami inwestycyjnymi w mieście i rejonie Alytus oraz możliwościami inwestycyjnymi w Druskininkai. Litewskim przedsiębiorcom zostały przedstawione możliwości inwestycyjne w Giżycku oraz możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce przez cudzoziemców.

Podczas konferencji przedstawiono pracowników tzw. „Grupy Roboczej” oraz zakres ich działania, którym jest pomoc przedsiębiorcom w wyszukiwaniu zamówień publicznych oraz w przygotowaniu ofert stanowiących odpowiedź na ogłoszenie zamieszczone w sąsiednim kraju (na Litwie).

Serdecznie zapraszamy do korzystania z usług Grupy Roboczej, która ma siedzibę przy Al. 1 Maja 30 w Giżycku, tel. 87 428-82-75, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ważnym elementem konferencji było podpisanie porozumienie pomiędzy szkołami kształcenia zawodowego, a przedsiębiorcami. Jest to porozumienie czterostronne, gdyż podpisały je zarówno szkoły z Polski, jak i szkoła z Alytus oraz przedsiębiorcy z Polski i Litwy.

dsc00871

dsc00865

dsc00883

dsc00913

dsc00923

dsc00942

Wydarzenie, jest częścią realizowanego przez Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych
w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”.

Opracowała: Katarzyna Pawliczuk