jaune                                                                ltpl_logo1_color

UNIA EUROPEJSKA                                                                                                                               Sąsiedzi w działaniu

Od 1 kwietnia 2011 roku Powiatowy Zespół Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku działający w imieniu Powiatu Giżyckiego w partnerstwie ze szkołą na Litwie - Alytaus jaunimo ir saugusiųjų  (Szkoładla młodzieży i dorosłych w Alytus) rozpoczął realizację projektu pn. „Aktywizacja społeczności sąsiedzkich poprzez rozwój infrastruktury sportowej i innych działań edukacyjnych” LT-PL/121.

Projekt ten jest wdrażany w ramach Celu 3: Europejska Współpraca Terytorialna Program Współpracy Transgranicznej „Litwa-Polska”, który ma na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju obszaru przygranicznego Litwy i Polski, poprzez podniesienie ekonomicznej, społecznej i terytorialnej spójności. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Głównym celem projektu jest wzmocnienie współpracy transgranicznej między Giżyckiem i Alytus poprzez modernizację infrastruktury sportowej i innowacyjne działania edukacyjne.

Cele projektu:

Na poziomie produktów:

1. Budowa Sali sportowej w Szkole dla młodzieży i dorosłych w Alytus;
  2. Rekonstrukcja i remont boiska sportowego, bieżni, skoczni w dal, rzutni kulą oraz parkingu przy Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku;
  3. Organizacja międzynarodowych konferencji, kursy, obozy sportowe, dni zdrowego żywienia.

Na poziomie rezultatów:

1. Modernizacja infrastruktury sportowej w Alytus i Giżycku;
  2. Wymiana dobrych praktyk w dziedzinie sportu i innowacyjnych sposobów nauczania dla różnych społeczności;
  3. Integracja społeczności Polski i Litwy poprzez sport i rekreację.

Na poziomie oddziaływania:

1. Tworzenie możliwości do regionalnego współdziałania;
  2. Zdobywanie wiedzy na temat kultury sąsiadów i pozytywnych kontaktów na różnych płaszczyznach życia;
  3. Publikacja informacji o lokalnych społecznościach, zaletach regionu i możliwościach komunikacji.

Projekt skierowany jest do:

1. Menedżerów szkolnictwa, biznesmenów, władz lokalnych działających w obszarze edukacji i sportu;
  2. Młodzieży;
  3. Ludzi starszych;